Wywiad
Tenis w Polsce pojawił się w drugiej połowie XIX wieku i był traktowany jako gra towarzyska zarezerwowana dla osób dobrze urodzonych. Pierwsze publiczne zawody rozegrano w Warszawie w 1898r. W 1921r. powstał pierwszy Polski Związek Tenisowy i w tym samym roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa kraju. Drużyna narodowa Polski zadebiutowała w Pucharze Davisa w 1925r.

W tak szybko zmieniającym się świecie sportu ciężko jest nadążyć za wszystkimi trendami i nowościami, dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkich na targi sportowe Sport World Warsaw, które odbędą się we wrześniu w Warszawie.

Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawym materiałem i publikacją.
1. Najnowsze trendy w tenisie na targach Sport World Warsaw już we Wrześniu! Tenis w Polsce pojawił się w drugiej połowie XIX wieku i był traktowany jako gra towarzyska zarezerwowana dla osób dobrze urodzonych. Pierwsze publiczne zawody rozegrano w Warszawie w 1898r. W 1921r. powstał pierwszy Polski Związek Tenisowy i w tym samym roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa kraju. Drużyna narodowa Polski zadebiutowała w Pucharze Davisa w 1925r.
Pionierką tenisa i jedną z największych legend rakietowych w Polsce była Jadwiga Jędrzejowska (1912-1980) finalistka Wimbledonu 1937r., U.S. National Championchips 1937r. oraz French Championships 1939r., mistrzyni deblowego French Championships 1939r. Była tak szalenie popularna, że dwukrotnie wygrywała plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku (1936–1937). Od tamtej pory minęło 80 lat i polski tenis znów zaczyna przebijać się do czołówki. Oczywiście w latach 70-tych mieliśmy wielkiego Wojtka Fibaka, ale dopiero w pierwszej dekadzie XXI wieku siostry Radwańskie ponownie skierowały uwagę tenisowego świata na kraj nad Wisłą.
Czasy oczywiście się zmieniły, obecny tenis w porównaniu z czasami miss Jędrzejowskiej to epoka super atletów dysponujących najnowszym sprzętem i technologiami, rakiety tenisowe i naciągi to wielomilionowy biznes, zmieniła się moda, nawierzchnie, zmieniła się także publiczność towarzysząca tenisowym rozgrywkom, wciąż jednak przyciągającym miliony fanów.
W tak szybko zmieniającym się świecie sportu ciężko jest nadążyć za wszystkimi trendami i nowościami, dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkich na targi sportowe Sport World Warsaw, które odbędą się we wrześniu. Przy współpracy z wiodącymi producentami sprzętu i akcesoriów do tenisa i innych sportów rakietowych postaramy się przedstawić to co w dzisiejszych czasach jest na topie. Odzież, obuwie, rakiety, naciągi i wszystkie akcesoria, które łączy zastosowanie w tenisie. Celem targów jest ułatwienie kontaktów w środowisku biznesu i producentów sprzętu sportowego, ale impreza będzie także otwarta dla zwiedzających. Dokładne dane dotyczące programu Sport World Warsaw znajdziecie na stronie internetowej www.targisprzetusportowego.pl.
Wśród wystawców znajdą się także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, producenci sprzętu dla biegaczy czy wszystko związane z fitness. Targi obejmą powierzchnię ponad 3000 metrów i odbędą się w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych EXPO XXI w Warszawie. Targom towarzyszyć będą także imprezy towarzyszące promujące tenis i inne dyscypliny. Zapraszamy!
Zapraszamy też na stronę targów Sport World Warsaw na www.facebook.com/sportworldwarsaw
Targi sportowe Sport World Warsaw
19-21.09 Warszawa. Centrum Expo XXI ul. Prądzyńskiego 12/14.
www.targisprzetusportowego.pl
www.facebook.com/SportWorldWarsaw

Kontakt do mediów
Magda Wrzosek
PR Specialist
magda@sisu.com.pl
504 752 917