Teledysk do piosenki "Testosteron" Kayah - najlepszym wideoklipem na 12. Festiwalu Yach Film

Do 12. edycji Festiwalu Wideoklipów Yach Film 2003 zgłoszono ponad 200 wideoklipów. Jury wyłoniło spośród nich 32, które walczyły o nagrody w 10 różnych kategoriach. Yach Film Festiwal odbył się w dniach 2-5.10.2003

Grand Prix tegorocznego 12. Festiwalu Wideoklipów Yach Film zdobyli Jarosław Szoda i Bolesław Pawica, za teledysk do piosenki "Testosteron" Kayah. Wyboru najlepszego teledysku dokonali widzowie, głosując za pośrednictwem SMSSwoje nagrody przyznało także Jury:

Statuetkę Yacha dla najlepszego reżysera odebrał Bo Martin za teledysk Ścianki "Białe wakacje".Najciekawszą kreację aktorską stworzył Maciej Maleńczuk w klipie Pudelsów "Wolność słowa".Jury nagrodziło Annę Maliszewską i Łukasza Jankowskiego za scenariusz do "Trudno nie wierzyć w nic" zespołu Raz,Dwa,Trzy, a za zdjęcia Piotra Śliskowskiego do "You may be in love" Blue Cafe.Ponad to nagrodzeni zostali: Marcin Fischer za montaż w "Wake me up" Frühstück, za aranżację przestrzeni Iza Poniatowska i Łukasz Jabłoński w "Like" Myszy&Magdy D. oraz Adam Wyrwas za animację w "Situations" Agressivy 69.W kategorii "Inna energia" nagrodę przyznano Łukaszowi Tunikowskiemu i Wojciechowi Zielińskiemu za klip "Co czujesz?" ZDZ.W kategorii lights - cienki budżet: Yacha otrzymał Stanisław Majda za teledysk "Żona mnie bije" zespołu "Stasio".Rozstrzygnięty został Festiwal Wideoklipów Krajów Skandynawskich i Nadbałtyckich. Statuetkę Bursztynowe Oko odebrał Marek Skrobecki, do utworu "Situations" zespołu Agressiva 69.

ig

Archiwum